Obytné moduly

Obytné kontejnery lze využít jednotlivě nebo jako stavebnicový systém. Jednotlivě se používají jako vrátnice, výstavní a prodejní stánky, kanceláře, sociální zařízení, chaty v kempech a zahradách, pokladny, bankomaty, sklady atd. Stavebnicový systém ale umožňuje pokládání jednotlivých kontejnerů vedle sebe, za sebou a nad sebou do výše tří i více podlaží. Záleží přitom na konstrukci kontejneru. Vynecháním vnitřních stěn v sestavě lze vytvářet větší vnitřní prostory.

Touto technologií lze postavit objekty pro všestranné využití, například kancelářské a ubytovací budovy, školní zařízení, zdravotní střediska, studentské koleje, sociální zařízení, sociální a společenské zázemí kempů, šatny, zařízení staveniště, prodejny, ale i různé speciální objekty jako například laboratoře, servisy, autosalony, skladovací a výrobní prostory a v neposlední řadě objekty k trvalému bydlení. Obytné kontejnery lze využít ve svažitém terénu. Prostorové dílce také umožňují širokou variabilitu realizovaných staveb. Konkrétním požadavkům lze přizpůsobit všechny parametry kontejnerů, tj: rozměry, počet oken a dveří, vnitřní vybavení, dispoziční řešení, přizpůsobení klimatickým podmínkám, nosnost konstrukce, použité materiály apod. Technologii montování buněk k sobě lze využít nejen při stavbě nových objektů, ale i na přístavby a nástavby. Materiál a vzhled fasády lze přizpůsobit stávajícímu objektu. Spojení starého s novým lze dosáhnout rychle a za přijatelnou cenu.

Elektroinstalace je provedena dle příslušné normy zemí EU. Přívody mohou být venkovní vysunuté klasické, nebo zapuštěné zásuvky plastové. Přívody nemusí být řešeny pomocí zásuvek, ale také podlahou přes kabel – kanál k rozvaděči. Propojení sestav kontejnerů může být samostatně – každý kontejner svůj rozvaděč. Nebo centrálně – jeden společný rozvaděč + wago svorky nebo kabel – kanál. Největší výhodou obytných kontejnerů je rychlá realizace zakázky. Řadí se k nízkoenergetickým stavbám v dnešní době tak upřednostňovaných.

Company Gallery 01
Company Gallery 02
Company Gallery 03
Company Gallery 04
Materiály ke stažení
Popis Soubor
Technický list č.1 - (formát pdf.) STÁHNOUT
Technický list č.2 - (formát pdf.) STÁHNOUT
Technický list č.3 - (formát pdf.) STÁHNOUT
Výkresy kontejnerů - (samorozbalovací archiv .dwg) STÁHNOUT

Fotografie obytných kontejnerů

Obytný kontejner

Obytný kontejner

samostatný
Obytný kontejner

Obytný kontejner

samostatný

Obytný kontejner

samostatný

Další fotografie

Upozorňujeme, že technické detaily kontejnerů zveřejněné na tomto webu, mají pouze informační charakter.
Na základě konkrétní poptávky bude vypracována modelová kalkulace a upřesněna cena a skladba kontejneru.